Blog

Odzież robocza wysokie jakości – jak ją rozpoznać?

Odzież robocza wysokie jakości – jak ją rozpoznać?

Żeby wybrać odpowiedniej jakości odzież roboczą, trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę. Oto siedem podstawowych punktów.

Łatwo się mówi: wybierać taką odzież roboczą, która produkowana jest z zachowaniem najlepszych standardów a do tego z wysokiej klasy materiałów. Trudniej rozpoznać, które ubrania rzeczywiście są warte uwagi. Na wszelki wypadek dobrze mieć ściągawkę. Oto ona:

#1: Zwróć uwagę na włókna

materiałUbrania robocze wykonane z bawełny typu ring-spun (czyli z przędzy wytwarzanej na przędzarkach obrączkowych) są bardziej trwałe, miększe i lżejsze. Zachowują kształt także po dłuższym czasie, dzięki czemu noszący je ludzie wyglądają porządnie przez cały czas.

#2: Gęste szwy są lepsze

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, są szwy. Zasada jest prosta: im są gęściejsze, tym lepiej. Jak to sprawdzić? Najlepiej złapać tkaninę po obu stronach szycia i delikatnie pociągnąć. Pożądany efekt: szwy muszą trzymać mocno.

#3: Właściwy kołnierzyk

Dobrze jest zwrócić uwagę na stójki w kołnierzykach. Z reguły wykonane są z plastiku, który wsadzony jest w narożniku kołnierza. Dzięki nim możliwe jest zachowanie kształtu tej części koszuli. W porządnym produkcie stójki powinny być umieszczone w specjalnej kieszonce o odpowiadającym im kształcie.

#4: Dwuwarstwowe mankiety

Tak samo jak kołnierzyki, także mankiety powinny być wykonane starannie. Czyli? Najlepiej, jeśli są dwuwarstwowe. Aby to sprawdzić, wystarczy wywrócić je na drugą stronę i popatrzeć.

#5: Stebnowanie w spodniach

Stebnowanie to ozdobny ścieg, który układa się w pojedynczą linię. W dobrze wykonanych spodniach szwy na nogawkach powinny być równoległe i trzymać mocno. Dzięki temu całość nie traci nadanego jej kształu.

#6: Szlufki muszą być szerokie

W eleganckich spodniach pasek jest często wąski. Podobnie szlufki. Odzież robocza to co innego. Zarówno szlufki i kieszenie powinny być większe. Dotyczy to szczególnie ubrań przeznaczonych dla robotników, którzy często chowają różne przedmioty po kieszeniach czy przywieszają je na spodniach.

#7: Zamki i guziki

Ostatnią, ale wcale nie najmniej ważną rzeczą, są zapięcia. Czy to zamki czy guziki, muszą być mocne i trwałe. Ich mocowanie powinno być pewne – najlepiej sprawdzić je manualnie. Zamki muszą chodzić bez oporów. Jeśli pojawia się jakiś, może oznaczać to problemy w przyszłości.