Blog

Pojemniki plastikowe w transporcie i magazynowaniu

Plastikowe pojemniki przemysłowe stały się dziś niemal nieodzowne w transporcie i magazynowaniu wielu typów produktów. Choć wykorzystanie tworzyw sztucznych nadal wydaje się kontrowersyjne, to jednak trudno wyobrazić sobie lepszy i tańszy materiał z którego można wykonać pojemniki transportowe i magazynowe. Dlatego jeszcze przez wiele lat ta technologia będzie dominowała na rynku.

Pojemniki plastikowe w praktyce


Decydując się na pojemniki przemysłowe z plastiku mamy do wyboru niezwykłą różnorodność rozwiązań technologicznych. Dotyczy ona nie tylko wielkości i kształtów, ale również tworzyw, z których dane pojemniki są wykonane. Można dzięki temu bardzo dobrze dobrać konkretny pojemnik do naszych wymagań i do obowiązujących w danej branży przepisów. Trzeba na nie dokładnie zwracać uwagę, ponieważ od tego zależy nie tylko nasza odpowiedzialność karna, ale również bezpieczeństwo towarów i osób, które mają z nim kontakt. Każdy pojemnik z plastiku ma swoją specyfikację, dzięki czemu łatwo zidentyfikujemy takie, które nadają się do wykorzystania w naszej sytuacji.

Dobrze dobrany pojemnik z plastiku to doskonałe wsparcie we wszystkich występujących w naszej firmie procesach logistycznych. Niewielka waga i duża wytrzymałość na negatywny wpływ czynników atmosferycznych sprawiają, że w wielu przypadkach stają się one niezastąpione. Jako pojemniki transportowe lub magazynowe pozwalają nam na niedrogi i pewny sposób zarządzania pakowanym w nie towarem.

Magazyn i transport


Pojemniki przemysłowe wykorzystane do magazynowania, pozwalają na uporządkowanie stanów magazynowych. Odpowiednio dobrane umożliwiają również regularne przeglądanie gromadzonych w nich towarów. Takie pojemniki przydają się również w przypadku zautomatyzowanego lub półzautomatyzowanego magazynowania.

Oczywistym argumentem przemawiającym na korzyść ich wykorzystania w magazynowaniu i transporcie jest fakt, iż pojemnik z plastiku niemal zawsze będzie tańszy, niż podobny, ale wykonany z innego materiału. Jeżeli nawet okazałoby się że inny materiał (np. karton) wygrywa na polu cenowym, zazwyczaj zdecydowanie odstaje w przypadku wytrzymałości.

Pojemniki transportowe i magazynowe z plastiku nadają się do wielokrotnego wykorzystania, co nie zawsze można powiedzieć o tych wykonanych z innych materiałów. Jest to ważny atut przemawiający za wykorzystaniem tego rodzaju technologii również w tej branży. Warto jednak pamiętać, że musimy dokładnie sprawdzić czy dane pojemniki spełniają polskie (i międzynarodowe, jeżeli planujemy wywozić towar w tych pojemnikach poza granice Polski) normy dotyczące nie tylko samego przechowywania towarów, ale również logistyki.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.schoellerallibert.com/pl/