Blog

Przestrzeń dla palaczy 🚬

Przestrzeń dla palaczy 🚬

Dzisiaj coraz więcej uwagi zwraca się na zdrowy tryb życia. Niewątpliwie jest to jedna z przyczyn wszechobecnych zakazów palenia w miejscach publicznych. Jednakże, palaczy wciąż jest bardzo wielu, dlatego konieczne jest znalezienie dla nich miejsca, w którym będą mogli odpalić papierosa. Jak więc rozwiązać ten problem?

Pokój dla palaczy

Wiele firm, barów czy restauracji tworzy w swoich lokalach osobną przestrzeń, przeznaczoną tylko dla osób palących. Najczęściej po prostu przeznaczają dla nich jedno z pomieszczeń. Niewątpliwie, do pewnego stopnia takie palarnie faktycznie pozwalają odseparować osoby niepalące od dymu tytoniowego. Niemniej jednak, jeśli palarnia nie jest w odpowiedni sposób przygotowana, duża ilość dymu dociera również do innych pomieszczeń. Galerie tego typu palarni mozna obejrzeć na https://www.tejbrant.pl/pl/produkty/palarnie/.

Nowoczesne rozwiązania

Niewątpliwie, nowoczesne rozwiązanie to palarnia przenośna. Coraz więcej instytucji decyduje się na zamówienie właśnie takiej palarni. Czym jednak jest palarnia przenośna?

Generalnie, jest to samodzielny pokój, który konstruowany jest specjalnie po to, aby zapewnić przestrzeń do wypoczynku palaczom. Z racji swojego przeznaczenia pomieszczenie to jest przystosowane do tego, aby oddzielić powietrze z dymem tytoniowym od czystego powietrza. Wszystko dzięki filtrom znajdującym się we wszystkich ścianach tego typu palarni. Oczyszczają one powietrze na bieżąco co zapewnia brak kontaktu z dymem tytoniowym osobom znajdującym się poza palarnią oraz komfortowy wypoczynek palaczom.

Warto zauważyć, że palarnie mają tę nieocenioną zaletę, że są pomieszczeniami przenośnymi. Oznacza to, że jeśli dana instytucja raz zakupi palarnię, może korzystać z niej przez wiele lat, nawet jeśli w międzyczasie zmieni swoją siedzibę.

Mniej popularne rozwiązania

Rozwiązaniem nieco podobnym do dużych palarni przenośnych są kabiny dla palaczy. Jest to jednak rozwiązanie jak na razie zdecydowanie mniej popularne. Kabiny dla palaczy to bardzo niewielkie pomieszczenia, w którym zwykle mieści się tylko jedna osoba. W kabinie takiej czasem znajduje się niewielki stolik, zwykle jest tam krzesło i to właściwie wszystko. Wydaje się więc, że palenie jest tam nieco mniej komfortowe, przede wszystkim odbywa się ono w samotności. Wydaje się, że właśnie z tego względu kabiny dla palaczy nie zyskują póki co tak dużej popularności, jak palarnie.