Blog

5 argumentów za wynajmem odzieży roboczej

Wynajem odzieży roboczej to niezła opcja dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oto pięć argumentów, które przemawiają za jej wyborem.

Koszt zakupu to nie wszystko. Żeby ocenić opłacalność wydatku na odzież roboczą trzeba przyjrzeć się całemu zagadnieniu.

Po pierwsze: wygodnie

specodezhdaProblem z odzieżą roboczą jest następujący: jeśli pracodawca zdecyduje się dostarczać ludziom ubrania i administrować nimi na własną rękę, musi ponieść dodatkowe nakłady na ich czyszczenie. Niezależnie od tego, czy będzie zlecał pranie firmie zewnętrznej czy robił to wewnątrz firmy, musi wyznaczyć pracowników, ustalić i opisać procedury i pomieszczenia przeznaczone na pralnie lub przechowalnię.

To wszystko wymaga konkretnych działań, zaangażowania i wydatków. Co gorsza, nie wiąże się bezpośrednio z prowadzonym biznesem, a stanowi jedynie wymagany prawem dodatek. Wynajem odzieży roboczej pozwala natomiast przenieść ciężar na usługodawcę, który regularnie wymienia ubrania na nowe.

Po drugie: bezpiecznie

Można oczywiście wybrać inną opcję i zlecić pranie ubrań pracownikom. W takim wypadku odpada cała mitręga biurokratyczna i organizacyjna. Trzeba jednak ponieść dodatkowe koszty – zgodnie z przepisami pracownikowi przysługuje ekwiwalent za utrzymanie odzieży w należytym porządku.

To jednak betka w porównaniu z zagrożeniami. Otóż, jak pokazują badania, większość pracowników nie potrafi właściwie zadbać o powierzone im ubrania. Piorą je w zbyt niskiej temperaturze, nie mają warunków do odpowiedniej dezynfekcji. W wielu branżach to poważne i realne zagrożenie, które może skutkować wysokimi stratami.

Po trzecie: korzystnie

Zarówno samodzielne, wewnątrzfirmowe zarządzanie ubraniami roboczymi jak i powierzenie ich prania pracownikom wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów. Owszem, kupno odzieży może wydawać się tańsze – jednorazowy wydatek będzie niższy niż suma opłat za wynajem – jednak w praktyce łączne nakłady mogą okazać się dużo wyższe.

W przypadku wynajmu firma opłaca jedną fakturę – i tyle. Nie musi opłacać pralni, przechowalni, czasu pracowników przeznaczonego na wydawanie ubrań. Co ważne, nie musi wydawać pełnej kwoty od razu. To ważne, bo zamrożenie środków sprawia, że nie można przeznaczyć ich na inwestycje przynoszące prawdziwe zyski.
Tanie ubrania robocze znajdziesz na stronie http://polowanie-na-ubranie.pl/. Jest to sklep second hand online przez co centy są bardzo niskie.

Po czwarte: jakościowo

Warto także pamiętać o tym, że wynajem odzieży roboczej oznacza także ubrania wysokiej jakości. Wiele przedsiębiorstw, które oferują takie usługi, wchodzi w skład międzynarodowych koncernów. Dlatego może oferować porządne spodnie, kombinezony czy uniformy w znacznie niższych cenach. Liczy się efekt skali.

Po piąte: marketingowe

Na koniec ważna sprawa. Ubrania robocze dostarczane przez jedną firmę będą zawsze zgodne z wytycznymi wizerunkowymi przedsiębiorstwa. Będzie można dzięki temu uniknąć sytuacji, w której pracownicy chodzą w kombinezonach w różnych kolorach czy o różnym kroju. To ważne z marketingowego punktu widzenia. Dla wielu klientów jednolite uniformy to wyższa wiarygodność – a więc i ochota do skorzystania z ich usług.