Blog

Altium designer – wygoda czy konieczność?

Altium designer – wygoda czy konieczność?

Wiele osób, które stoją przed wyborem odpowiedniego oprogramowania dla swojej firmy, przynajmniej rozważa zakup programu altium designer. To kompleksowy program, który zapewnia ułatwienie procesu produkowania sprzętu elektronicznego. Ponieważ ta branża w niezwykle szybkim tempie rozwija się, powstają coraz to nowsze programy oferujące podobne funkcje. Warto jednak zapoznać się ze wszystkimi funkcjami programu, który chcemy kupić – szczególną uwagę należy przyłożyć do specjalnie przygotowanych dodatków.

Czy dodatek altium designer viewer jest przydatny?

Potrzeby konkretnych firm znacznie różnią od siebie, dlatego szczególnie istotne jest określenie swoich potrzeb i priorytetów. Warto wiedzieć, że do zakupionej subskrybcji otrzymuje się altium designer viewer, czyli dodatek służący między innymi do przeglądania dokumentów. Zadaniem tego programu jest przede wszystkim zrewolucjonizowanie pracy – procesy zachodzące podczas produkcji są często skomplikowane i odbywają się w wielu etapach, zaś program znacznie je ułatwia i przyspiesza pracę, co sprawia że organizacja pracy staje się lepsza i bardziej wydajna. Programy mogą być uzupełniane również przez specjalnie przygotowane inne dodatki, które można dopasować do konkretnych wymagań.

Altium license server – czy warto skorzystać w firmie?

Oprogramowanie można wykupić za pomocą różnych licencji. Jeśli firma jest duża lub stale się rozwija i poszerza, warto wykorzystać opcję “private server”. Dzięki założonej sieci lokalnej, każdy z komputerów który znajduje się w sieci może korzystać z programu. Jest to bardzo wygodne dla pracodawcy rozwiązanie, które zapewnia szeroki dostęp do każdej funkcji programu. Jest to także bardziej elastyczna forma licencji niż tradycyjna – przypisana jedynie do jednego urządzenia. Z tego powodu wielu pracodawców decyduje się na zakup altium license server w tej opcji, być móc korzystać z niej częściej i szybciej, bez martwienia się o pojedyncze licencje.

Wygoda czy konieczność?

Obecnie stosowanie dodatkowych programów i niemal pełna automatyzacja procesów produkcji to już standard. Rozwój technologii daje wszystkim dodatkowe ułatwienia, przyśpiesza i ułatwia pracę. Wykorzystywanie specjalnie zaprojektowanych do tego narzędzi nie jest już wygodą, a koniecznością dla nowoczesnych firm, które chcą zapewnić rozwój swoim pracownikom.