Blog

Atrakcyjne lokalizacje

Atrakcyjne lokalizacje

Zainteresowanie działkami i gruntami znacząco wzrosło w dobie pandemii, kiedy posiadanie własnego domu z ogrodem stało się niemal luksusem w trakcie obostrzeń związanych z epidemią. Jeszcze nigdy grunty nie sprzedawały się tak szybko i tak dobrze jak w ciągu ostatnich dwóch lat.

Atrakcyjne lokalizacje

Niezmiennie od lat najpopularniejsze są działki zlokalizowane w pobliżu znanych miejscowości turystycznych, które kuszą atrakcyjnymi krajobrazami i bliskością infrastruktury. Inwestorzy z jednej strony cenią sobie ciszę, spokój i kontakt z naturą, z drugiej zaś strony ważna jest dla niech bliskość szkół, przedszkoli, centrów handlowych czy restauracji.

Grunty na sprzedaż to głównie działki pod zabudowę jednorodzinną, wielorodzinną, przemysłową czy handlowo-usługową. Ceny gruntów na sprzedaż są niezwykle zróżnicowane i zależą od wielu czynników, wśród których można wymienić: lokalizację (miasto), wielkość działki, otoczenie czy dostępną wokół infrastrukturę.

Jak kupić działkę?

Oferty gruntów na sprzedaż są obecnie dostępne w Internecie, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat stanu prawnego działki, jej otoczenia, informację na temat objęcia gruntu planem zagospodarowania przestrzennego.

Oferty zmieniają się dość szybko i dynamicznie, dlatego warto śledzić grunty na sprzedaż na bieżąco.

Profesjonalne doradztwo

Jest też druga opcja, a mianowicie przekazanie wszystkich formalności dotyczących znalezienia i zakupu działki profesjonalnemu agentowi. Choć jest to dość kosztowne – zdecydowanie warto zdecydować się na profesjonalne doradztwo.

Agenta wystarczy wyposażyć w podstawowe informacje dotyczące planowanych zakupów i możemy być pewni, że znajdzie działkę spełniającą nasze oczekiwania i dostosowaną do budżetu.

Jakie informacje musi posiadać agent nieruchomości gruntowych?

W pierwszej kolejności należy dokładnie sprecyzować wielkość działki, jej nachylenie i otoczenie. To istotne, aby agent wiedział czy zależy nam bardziej na działce położonej blisko lasu czy raczej gruncie zlokalizowanym w pobliżu kina, teatru czy innych punktów handlowo-usługowych.

Im więcej szczegółów i detali przekażemy doradcy tym większa pewność, że znajdzie dla nas idealną działkę na wymarzony dom.