Blog

Bez rękawiczek nitrylowych ani rusz

Bez rękawiczek nitrylowych ani rusz

Każdy, kto w codziennym życiu styka się z wpływem czynników potencjalnie szkodliwych dla organizmu wie, że należy w maksymalny sposób zabezpieczać się przed występowaniem takiego ryzyka. Z tego też powodu osoby pracujące w zawodach niosących takie niebezpieczeństwo bardzo szeroko korzystają ze wszelkich środków bezpośredniej ochrony organizmu.

Proste rękawiczki, które mają wielkie znaczenie

Jednym z takich produktów z pewnością są rękawiczki nitrylowe, popularnie nazywane mianem rękawiczek lateksowych lub rękawiczek chirurgicznych. W skrócie mówiąc są to popularnie spotykane przede wszystkim w szpitalach i u dentystów, częściowo przezroczyste rękawiczki, których głównym zadaniem jest bezpośrednia ochrona skóry dłoni.

Niewielka cena ich zakupu i powszechna dostępność sprawia jednak, że nie trzeba pracować w szpitalu aby móc korzystać z ich dobroczynnych właściwości. Zakupu rękawiczek nitrylowych można bowiem dokonać praktycznie w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego.

Praktyczne właściwości na codzień

Tym co przemawia za korzystaniem z rękawiczek nitrylowych jest przede wszystkim bardzo szeroka możliwość ich praktycznego zastosowania. Z powodzeniem mogą bowiem po nie sięgać zarówno przedstawiciele sektora medycznego, tacy jak: lekarze, pielęgniarki, salowe, dentystki, pomoce dentystyczne, jak i pracownicy laboratoriów, punktów pobrań próbek, jak również przedstawiciele szeroko rozumianej branży sprzątającej.

W związku z tym z całą stanowczością można postawić tezę, iż rękawiczki nitrylowe są obecne praktycznie na każdym kroku. Nie trzeba zbyt mocno szukać, żeby w swoim otoczeniu znaleźć ten produkt, bowiem wystarczy zajść do pokoju sprzątaczek w pracy, gdzie z pewnością zgromadzony jest spory zapas rękawiczek nitrylowych.

Cechy, których nie da się przecenić

Warto pamiętać, że moc rękawiczek nitrylowych tkwi w kilku prostych, ale na pewno nie prostackich, cechach. Podstawową zaletą jest ich elastyczność. Nawet najmocniejsze rozciągnięcie rękawiczki nitrylowej podczas jej wkładanie nie musi doprowadzić do jej pęknięcia. Elastyczność idzie bowiem tutaj w parze z ich wytrzymałością.

Co szczególnie istotne dzięki swojej elastyczności rękawiczki nitrylowe doskonale dopasowuję się do kształtu dłoni, dokładnie przylegając do jej skóry. Dzięki temu każdy, kto z nich korzysta może być pewien, że przypadkowe drobnoustroje nie przenikną na jego ręce i nie staną się w ten sposób źródłem szkodliwych zakażeń i chorób.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.