Blog

Czego oczekiwać od agencji SEO i SEM

Czego oczekiwać od agencji SEO i SEM

Współcześnie bardzo dużo mówi się o konieczności inwestowania w reklamę w internecie, szczególnie jeżeli swój biznes prowadzi się właśnie jako e-commerce. W gąszczu dosłownie miliardów stron internetowych z całego świata, trzeba dać się odnaleźć klientowi. Żeby tak właśnie się stało, strona czy sklep internetowy muszą być pozycjonowane. To właśnie wtedy odbiorca może namierzyć je wśród innych. Czymś nowym są natomiast kampanie SEM, które dotyczą pozycjonowania reklam w Google AdWords, które dzięki temu trafiają do wyselekcjonowanej grupy odbiorców. Agencja sem to agencja reklamowa, której można zlecić tego typu działania. Co gwarantuje umowa z agencją reklamową? Poniżej garść przydatnych informacji na ten temat.

Dobra umowa z agencją reklamową – co daje klientowi

Agencja sem nigdy nie powinna obiecywać tak zwanych gruszek na wierzbie. To, co wyróżnia profesjonalne miejsca o takim profilu, to po prostu mierzalne efekty kampanii prowadzonej w internecie. Kampanie sem czy seo mają zatem dać efekt w postaci zdecydowanie większego ruchu na stronie internetowej czy w witrynie. Zwiększony ruch oznacza większe zainteresowanie contentem strony, a także większą jej rozpoznawalność wśród osób zainteresowanych daną tematyką. Ruch musi być znacząco większy – tylko wtedy można powiedzieć o tym, że kampania ma sens i przynosi rzeczywiste efekty dla klienta.

Umowa z agencją reklamową powinna zatem zawierać zapis dotyczący zwrotu z inwestycji. Jeżeli brakuje tego punktu, warto zwyczajnie o niego zapytać. Agencja sem przynajmniej częściowo powinna opisać, na jakie efekty może liczyć klient wykupujący daną usługę.

Na czym polega kampania sem

Na czym w ogóle polegają kampanie reklamowe sem? To kampanie naprawdę bardzo sprecyzowane, dzięki czemu treści strony internetowej czy sklepu wyświetlają się tylko i wyłącznie tym osobom, które rzeczywiście są zainteresowane określonym contentem. To właśnie dzięki temu można trafić do osób poszukujących jakichś produktów czy usług, czy wreszcie konkretnych informacji. Sprecyzowana, szyta na miarę kampania, może dać ogromny efekt, którego wisienką na torcie będzie po prostu więcej pieniędzy na koncie sprzedawcy czy usługodawcy, reklamującego się lub działającego w internecie.