Blog

Czy warto inwestować w nowe biura w Katowicach?

Czy warto inwestować w nowe biura w Katowicach?

Katowice to duże, tętniące życiem i nieustannie rozwijające się w wielu kierunkach miasto. Jest też świetnym miejscem do prowadzenia różnego rodzaju działalności, które potrzebują jednak odpowiednich siedzib!

Dlaczego wybór odpowiedniego biura dla firmy jest tak ważny?

Często mówi się, że biuro to serce firmy – to tutaj przechowywane są dokumenty i sprzęt, zapadają ważne decyzje, powstają i są wdrażane nowe pomysły i plany, w końcu to tutaj, w wielu przypadkach pracownicy spędzają sporą część swojego dnia. Również klienci zwracają uwagę na położenie, wygląd i atmosferę panującą w siedzibie firmy. Dlatego warto rozważyć różne aspekty, zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego lokalu biurowego.

Nowe biura w Katowicach

Jeśli chodzi o Biura w Katowicach, to co roku możemy spotkać się z wieloma, nowymi inwestycjami, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i bardzo szybko się sprzedają. Koszt zakupu lokalu z rynku pierwotnego jest oczywiście stosunkowo wysoki, szczególnie jeśli inwestycja znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji. Posiadanie takiego biura wiąże się jednak z dużym prestiżem i wygodą, co w pewnych sferach biznesu jest wręcz wskazane. Ponadto, zakup lokalu w nowym budynku oznacza, że w ciągu najbliższych lat nie będzie trzeba ponosić kosztów remontów czy większych napraw.

A może jednak coś z rynku wtórnego?

Jednak lokale z rynku wtórnego również mają swoje zalety. Pierwszą z nich jest to, że jest ich więcej niż tych nowo budowanych i często mają bardzo atrakcyjne lokalizacje, a przy tym niższe ceny. Czasami trzeba niestety, liczyć się z koniecznością przeprowadzania remontów czy instalacji wygód takich jak na przykład klimatyzacja. Wybór powinien więc zależeć od posiadanych środków, kalkulacji ewentualnych kosztów oraz branży w jakiej działa dana firma – jeśli chodzi o lokale biurowe, Katowice są miastem, w którym z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!