Blog

Czym kierować się przy wyborze krzesła konferencyjnego?

Czym kierować się przy wyborze krzesła konferencyjnego?

Fotele konferencyjne zdobywają zasłużoną popularność w naszym społeczeństwie. Świetnie sprawdzają się one w biurach i salach konferencyjnych, podczas długich rozmów czy negocjacjach. Można je jednak także z powodzeniem wykorzystać w innych miejscach, jako wygodniejszą alternatywę dla klasycznych krzeseł. W tym artykule podpowiadamy, jakie czynni warto wziąć pod uwagę przy zakupie krzesła konferencyjnego.

Gabaryty, wygoda oraz ergonomia

Wielkość jak i waga, którymi cechuje się krzesło konferencyjne, mają duże znaczenie. Jeżeli dysponujemy niewielkim pomieszczeniem, krzesło nie może być zbyt toporne. W przypadku, gdy fotel ma być często przenoszony, warto rozważyć model składany.

Warto wybierać fotele o ergonomicznym kształcie, szczególnie, jeżeli kupujemy ich większą ilość, np. do sali konferencyjnej. Krzesła o szerokich podłokietnikach, wystających elementach i nietypowym kształcie zawodzą, kiedy trzeba ustawić ich dużą ilość blisko siebie. Zmieści się ich wtedy po prostu znacznie mniej, a tego chcemy uniknąć.

Zadbajmy także o wygodę naszych gości czy pracowników. Oszczędźmy im bólu pleców, wybierając wygodne fotele konferencyjne, które wymuszają na nas prawidłową postawę ciała.

Styl, wygląd i kwestie ekonomiczne

Na rynku nie brakuje foteli klasycznych, drewnianych, mocno uniwersalnych, jak i tych niezwykle nowoczesnych, o imponującym designie. Jakie wybrać? Takie, które będą pasować do wnętrza, w którym będą używane.

Dostępne są modele wykonane z różnych materiałów. Ekoskóra dobrze wygląda, a jednocześnie nie jest zbyt droga. Skórzana tapicerka jest odporna na zniszczenia, jednak należy do drogich materiałów. W domach i poczekalniach można postawić na drewniane krzesła z obiciem z innego materiału.

Nie bez znaczenia jest cena. Poszczególne modele krzeseł nieraz różnią się od siebie jedynie w nieznacznym stopniu pod względem ceny, jednak jeżeli wyposażamy całą salę (lub kilka sal) w nowe fotele, to różnica w cenie będzie pomnożona kilkunasto lub kilkudziesięciokrotnie. Trzeba przyznać, że to powoduje już dużą różnicę. Musimy znaleźć więc coś, co odpowiada zasobności naszego portfela.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom wiecie już więcej o wyborze dobrych krzeseł konferencyjnych i dokonacie właściwego wyboru, a zakupione fotele będą wam służyć przez długi czas.