Blog

Czyściwa w restauracji

Każdy, kto miał okazję pracować w kuchennej restauracji doskonale zdaje sobie sprawę, jak ciężko jest połączyć porządek ze sprawnym przygotowywaniem zamówień oraz wydawaniem ich gościom.

Zabrudzenia w kuchni restauracyjnej

Miejsca, w których przygotowywane są posiłki muszą być nieustannie sprzątane tak, aby zaraz po przygotowaniu jednego dania móc rozpocząć przyrządzanie kolejnego. Czystość ma więc kluczowe znaczenie dla efektywności pracy w restauracji. Pracownicy kuchni muszą zmagać się z nieustannie pojawiającymi się zabrudzeniami powstałymi w wyniku użytkowania olejów oraz z resztkami produktów z poprzednich dań. Sprawne sprzątanie tego typu zabrudzeń może być uciążliwe, zwłaszcza plam po tłustych substancjach.

Poza wymogiem dbania o czystość miejsca swojej pracy, pracownicy kuchni muszą zadbać o to, aby na ich dłoniach nie pojawiały się zabrudzenia oraz aby ich dłonie były suche podczas styczności z niektórymi produktami. Tak duża liczba wymagań co do utrzymania porządku połączona z głównym zadaniem pracowników kuchni, jakim jest przygotowywanie posiłków, wymaga odpowiednich środków pomagających utrzymać czystość.

Dbanie o czystość w kuchni

Przy pracy w kuchni można wykorzystywać klasyczne ręczniki papierowe, jednak są one nieskuteczne i bardzo mało wydajne, ponieważ szybko zużywana zostaje ich duża ilość. Dodatkowo często zdarza się, że po zastosowaniu ręcznika papierowego na blatach, narzędziach oraz sprzęcie pozostają jego oderwane części, smugi lub ciecz nie jest w pełni zebrana.

Przy dbaniu o czystość w kuchni, czyściwa włókninowe okazują najlepszym rozwiązaniem. Przy ścieraniu rozlanych płynów poradzą sobie znacznie skuteczniej niż zwykłe ręczniki papierowe z powodu większej absorpcji. Można ich używać również do czyszczenia zastawy kuchennej. Nie powodują smug oraz zarysowań, nie ma więc obaw, że pozostawią nieestetyczne rysy na szkle oraz na talerzach.

Korzyści

Czyściwa włókninowe wykonane są z bardzo wytrzymałego tworzyw syntetycznych, dzięki czemu są one znacznie bardziej odporne na ścieranie i mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Zmniejsza to znacząco koszta, jakie musi ponosić przedsiębiorstwo z powodu regularnego zakupu czyściw papierowych. Kolejną oszczędnością jest zmniejszona ilość odpadów powstałych w wyniku sprzątania.

Zwiększona zostaje efektywność sprzątania, trudne zabrudzenia są usuwane szybciej, a pracownik może poświęcić mu mniej czasu. Efektem jest też większa dokładność w sprzątaniu, co bezpośrednio wpływa na opinie klienta o lokalu.

Czyściwa włókninowe znaleźć można na E-higiena24.pl