Blog

Dlaczego warto korzystać z funkcji Google Analytics?

Dlaczego warto korzystać z funkcji Google Analytics?

Prowadzenie swoich stron w internecie wymaga cały czas trzymanie ręki na pulsie. W sieci zarabiać można w różny sposób. Możliwe jest między innymi włączenie panelu Google AdWords i zarabianie na reklamach, które wyświetlane są na naszych stronach. To dlatego właśnie tak ważny jest sam ruch na blogu czy w witrynie, bo wtedy więcej osób dociera do naszej strony, a w konsekwencji jest odbiorcą większej liczby reklam z Google AdWords.

Cele inteligentne w Google Analytics

Żeby jednak zarabiać na reklamach z Google AdWords, ważne jest to, aby ruch z naszej witryny do konkretnej witryny sklepu internetowego, połączony był ze sprzedażą. To właśnie w taki sposób można też zarabiać w sieci. Inteligenty cel google analytics to nowa funkcja, dzięki której można optymalizować swoje działania w Google AdWords, co przełoży się na większy zarobek realnych pieniędzy. Cele inteligentne w Google Analytics są dostępne jednak tylko i wyłącznie dla użytkowników Google Analytics. Warto korzystać z dostępu do tych niezwykle wartościowych statystyk, nawet jeżeli jest się właścicielem niedużej strony w internecie czy bloga.

Inteligenty cel Google Analytics

W jaki sposób można korzystać z tej funkcji? Należy zalogować się do swojego konta Google Analytics, a następnie połączyć go z kontem Google AdWords. Dokładna instrukcja przeprowadzająca przez ten proces dosłownie krok po kroku, znajduje się między innymi na oficjalnym blogu Google. Bez trudności można zatem znaleźć tą instrukcję w sieci, a następnie wdrożyć ją u siebie. Korzystanie z celów inteligentny w Google Analytics w pewnych sytuacjach może być jednak niemożliwe. Ograniczeniem jest między innymi liczba kliknięć w reklamy Google AdWords, która w danym miesiącu musi wynosić co najmniej 500. Jeżeli ta liczba nie zostanie przekroczona, cele inteligentne Google Analytics nie będą zbierały danych i ich analizowały. To zatem opcja dla tych użytkowników, którzy prowadzą strony z odpowiednim ruchem i odpowiednią liczbą kliknięć w okienka AdWords.

Dlaczego warto korzystać z różnych funkcji Google Analytics?

Różne funkcje Google Analytics, w tym również cele inteligentne, mają za zadanie optymalizować różne aspekty stron internetowych i sklepów. Umiejętne korzystanie ze statystyk dostępny w Google Analytics może dać ogromną poprawę ruchu na stronie czy konwersji w sklepach internetowych.