Blog

Dowóz pracowników do pracy – kiedy i komu się opłaca?

Dowóz pracowników do pracy – kiedy i komu się opłaca?

Jeszcze nie tak dawno firmy oferowały pracownikom jedynie możliwość odpłatnego wykonywania swoich obowiązków. Dziś takie podejście nadal jest spotykane, nie przynosi jednak firmom zbyt wielu korzyści. O potencjalnych pracowników należy zabiegać. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest zapewnieniem im dowozu do pracy.

Kiedy warto pomyśleć o dowozie pracowników do pracy?

Darmowy dowóz pracowników do pracy nie jest wcale zjawiskiem nowym, choć do niedawna nie wykorzystywano tej praktyki na zbyt dużą skalę. Przeważnie usługę taką świadczyły te firmy, które odpowiadały za organizację pracy sezonowej za granicą. Znalezienie chętnych gotowych do podjęcia pracy było zdecydowanie łatwiejsze, gdy można było zwolnić ich z obowiązku samodzielnego poszukiwania środka transportu.Dziś z dowozu pracowników do pracy chętnie korzystają jednak nie tylko osoby zatrudnione sezonowo. Rozwiązanie to wydaje się atrakcyjne także z perspektywy dużych przedsiębiorstw. Te zwykle mają swoje siedziby poza miastem. Znajduje to uzasadnienie podatkowe, jest jednak czymś oczywistym także ze względów praktycznych, bo w sercu miasta trudno jest wybudować wielką halę magazynową lub produkcyjną.

Jakie korzyści daje dowóz zapewniany pracownikom?

Panuje przekonanie, że Dowóz pracowników do pracy to rozwiązanie korzystne zarówno dla zatrudnionych, jak i dla firmy, która myśli o organizacji takiego przedsięwzięcia. Rzeczywiście, na dowozie może zyskać każda ze stron. Pracownicy nie muszą zastanawiać się nad tym, jak dostać się do firmy. Nie muszą też obawiać się, że będą skazani na umawianie się z grupą kolegów, bo system ten staje się zawodny w tym samym momencie, w którym pojawiają się pierwsze absencje chorobowe.Także firma zyskuje jednak na dowozie pracowników do pracy. Otwiera się przed nią szereg możliwości realizowania tego celu, może więc wybrać dokładnie to rozwiązanie, które sprawia wrażenie najbardziej solidnego i opłacalnego. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że dowóz pracowników podnosi jej prestiż, a to z kolei sprawia, że łatwiej można uzupełniać wakaty.