Blog

Druk sublimacyjny na tkaninach

Druk sublimacyjny na tkaninach

Jeśli poszukujesz materiałów reklamowych z nadrukiem przykuwającym wzrok odbiorców, zależy ci na znakomitym odwzorowaniu kolorów oraz najwyższej jakości produktu, druk sublimacyjny będzie idealnym wyborem.
Ta metoda druku gwarantuje doskonałe efekty w rozsądnej cenie. Nadruk metodą sublimacji można wykonać na wielu artykułach, takich jak kurtki, parawany plażowe, fartuchy, ręczniki, obrusy, torby, poduszki, kocyki.

Sublimacja druk- co to jest?

Drukowanie sublimacyjne polega na trwałym wniknięciu farby w tkaninę. Ma to związek z chemicznym procesem nazywanym sublimacją, który polega na zmianie stanu skupienia barwnika ze stałego do stanu gazowego, z pominięciem stanu ciekłego. Pod wpływem działania odpowiedniej temperatury i ciśnienia, barwnik wnika do wnętrza włókien tkaniny, co sprawia że wydruki sublimacyjne są bardzo trwałe.

Dla kogo sublimacja druk?

Technologię tę często wykorzystuje się przy produkcji materiałów reklamowych, ze względu na optymalne efekty –wzór jest idealnie odwzorowany, nawet w najdrobniejszych szczegółach, a całość jest wyraźna. Poza tym wydruki sublimacyjne nie generuje wysokich kosztów, zamówienie artykułów ozdobionych w tej technice jest tanie, nawet przy niewielkim nakładzie. Jest więc to rozwiązanie nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla klientów indywidualnych, na przykład jako prezent okazyjny.

Plusy druku sublimacyjnego

Nadruk metodą sublimacji jest realistycznie wyglądający i niesamowicie trwały. Ta metoda druku nie wpływa negatywnie na strukturę materiału, dzięki temu, że kolor wnika w materiał, nadruk jest niewyczuwalny i nie zmniejsza elastyczności i miękkości tkaniny. Nadruk jest odporny na użytkowanie, nie spiera się, ani nie traci kolorów. Nie ma konieczności specjalnego obrabiania projektów, wystarczy zwykły plik graficzny, a to przekłada się na niską cenę tego rodzaju druku, jak i możliwość zamówienia niskich nakładów, albo nawet jednej sztuki, danego wzoru.

Druk sublimacyjny to obecnie jedna z najlepszych technik wykorzystywanych przy produkcji odzieży i akcesoriów. Wiele drukarni oferuje wykonanie nadruków w tej technice, nie tylko na tkaninach, ale na wszelkich materiałach polimerowych, na przykład na specjalnych kubkach. Łatwość wykonania i niska cena sprawia, że wiele firm zdecydowało się na korzystanie z druku sublimacyjnego przy produkcji materiałów reklamowych i gadżetów. Warto zapoznać się z ofertą drukarni proponujących nadruki sublimacyjne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://nadrukisublimacyjne.pl/