Blog

Jak powinna wyglądać tabliczka z grawerem?

Jak powinna wyglądać tabliczka z grawerem?

Jednym z dość uniwersalnych pomysłów na prezent dla każdego jest tabliczka z grawerem. Tego rodzaju dekoracje sprawdzają się w prywatnych mieszkaniach, jak też np. gabinetach, w których przyjmowani są interesanci. Bywają w kolorze złotym, białym, szarym… dowolnym. Charakterystycznym elementem jest wygrawerowany napis.

Kolorystyka tabliczki

Wręczenie na prezent tabliczki z grawerem z reguły uznawane jest za dużo łatwiejszą opcję niż np. dobieranie konkretnego przedmiotu, który można podarować danej osobie. Jednak nie można robić tego bezmyślnie. Ważny jest każdy szczegół, na przykład kolorystyka.

Kolor ma znaczenie zwłaszcza wtedy, jeśli tabliczka ma służyć dekoracji. Przedmiot zapewne będzie gdzieś wisiał, więc warto zadbać o dobrze komponującą się barwę. Bezpieczne są naturalne odcienie drewna lub stali, ewentualnie biel – trzeba uważać już z czarnym, bo niejednokrotnie okazuje się zbyt mocnym akcentem w pomieszczeniu.

Ponieważ na tabliczce z grawerem prawie zawsze znajduje się napis, musi być on wyraźny i możliwy do zauważenia przy patrzeniu wprost oraz pod kątem. Nakazuje to uwagę przy stosowaniu połyskujących farb np. złotej lub srebrnej. Oczywiście głębszy grawer będzie i tak widoczny z powodu wyżłobień, które będą rzucały cień.

Wieszanie lub stawianie tabliczek

Tabliczki z grawerem przeważnie wieszane są na ścianach. Niektóre od razu otrzymują niezbędne zawieszki bądź posiadają fabrycznie wywiercone otwory, w innych elementy te dodaje się przy wykończeniu zamówienia. Warto zwrócić na to uwagę – niby drobnostka, a może zepsuć całokształt.

Niekiedy spotyka się tabliczki wyposażone w dodatki służące do ewentualnego zawieszenia ich lub postawienia. Ten drugi sposób sprawia, że tabliczka z grawerem może stanąć np. na biurku zupełnie jak zdjęcie w ramce. Klient może wybrać, która opcja jest dla niego wygodniejsza i bardziej estetyczna.

Wieszanie służy z reguły lepszej ekspozycji, więc należy spodziewać się, że większość prezentów finalnie zawiśnie na ścianie. Dobrej jakości tabliczki z grawerem nie zmienią szybko swojej kolorystyki pod wpływem promieni słonecznych lub regularnego odkurzania, ale warto uważać na stosowanie detergentów – mogą zniszczyć farbowaną lub lakierowaną powierzchnię.

Tabliczki z grawerem znajdziesz w ofercie Grawernia.pl.