Blog

Jaki program do małej księgowości?

Jaki program do małej księgowości?

Właścicieli mikro- i małych przedsiębiorstw czeka nie lada wyzwanie: wybór najwygodniejszego oprogramowania do zarządzania księgowością firmy. Na co zwracać uwagę i czym kierować się podczas dokonywania wyboru oprogramowania do prowadzenia firmy?

Teoretycznie zawsze można skorzystać z usług zewnętrznego księgowego. Jego biuro profesjonalnie zajmie się prowadzeniem rachunków, jednak szczególnie w przypadku małych firm, rozwiązanie takie nie należy do rentownych. Tymczasem za pomocą dobrej aplikacji do firmy można wydajnie i oszczędnie prowadzić działalność małego biznesu. Dobrym przykładem jest program symfonia.

Czego potrzeba małym firmom?

Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa nie tylko dla właścicieli tych firm, lecz również projektantów oprogramowania. Specyfika prowadzenia małych działalności gospodarczych implikuje konieczność integracji systemów księgowych, z kadrowymi i sprzedażowymi, ponieważ wszystkimi tymi zagadnieniami zajmuje się z reguły jedna osoba. Tak właśnie funkcjonuje program Sage Symfonia.

Wygodny dostęp do danych

O sukcesie małych i mikrofirm często decydują strategiczne decyzje. Muszą one być podejmowane na podstawie danych, które powinny być zarówno czytelne, jak i łatwo dostępne. Takie funkcjonalności oferuje Symfonia Program przechowuje informacje w chmurze, dlatego dostęp do nich realizowany jest z dowolnego miejsca i urządzenia.

Program Sage Symfonia do wielu branż

Aplikacje do obsługi firm, które dedykowane są konkretnym branżom, obecnie są już reliktami przeszłości. Oprogramowanie musi być elastyczne podobnie, jak elastyczni są właściciele małych biznesów. Często działają oni w wielu sektorach biznesowych równocześnie. Dobry program do prowadzenia firmy musi zatem zapewnić wygodę pracy niezależnie od rodzaju działalności.

Oszczędzanie pieniędzy

Wreszcie oprogramowanie dla firm musi być rentowne. Oznacza to atrakcyjną cenę zakupu, jaką trzeba zapłacić za program Symfonia. Ważne również są dodatkowe koszta związane z konfiguracją, czy aktualizacją aplikacji.

Podsumowanie

Budżety na IT w niewielkich przedsiębiorstwach często traktowane są po macoszemu, co naturalnie odbija się na ergonomii wykorzystywanych programów, a w konsekwencji wydajności pracy. Sytuacje tę zmienia Symfonia Program został zaprojektowany specjalnie z myślą o małych i mikrofirmach, dlatego oferuje funkcjonalności, które przynoszą wymierne korzyści.