Blog

Jakie informacje należy umieścić w cv?

Jakie informacje należy umieścić w cv?

Na pytanie “jak napisać cv” jest bardzo wiele poradników, które są zdecydowanie pomocne. Jednak warto znać kilka zasad, które ułatwią nam pisanie tego dokumentu zawsze wtedy, kiedy będziemy szukać nowej pracy. Najważniejsza zasada, to jednak nie kłamać w owym dokumencie. Każde kłamstwo może bowiem wyjść i przestaniemy być wiarygodni.

Cv ma wzbudzać zaufanie

Musimy pamiętać, że cv jest naszą wizytówką. To od niego zależy czy pracodawca uzna, że jesteśmy godni zaufania i profesjonalni. Jeśli poprzez dokument będzie miał wątpliwości, to z pewnością nie zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną i stracimy swoją szansę na być może wymarzoną pracę.

Musimy więc zadbać o to, żeby nasze cv było napisane schludnie i przyjemnie się je czytało. Najlepiej jest więc pogrubić nagłówki i zrobić wszystko żeby tekst był jak najbardziej przyciągający wzrok. Obecnie bardzo cenne jest także zdjęcie, szczególnie jeśli staramy się o pracę, która wymaga bezpośredniego kontaktu z klientami.

Jakie informacje umieścić w cv?

Przede wszystkim na pytanie jak napisać cv można odpowiedzieć w kilku słowach poprzez określenie informacji, co powinno się w nim znaleźć. Musimy bowiem wpisać wszystkie swoje dane osobowe, a także takie kwestie jak te typowo kontaktowe. Pracodawca musi bowiem posiadać nasz numer telefony i adres poczty internetowej. To on bowiem wybierze, którą drogą się z nami skontaktuje.

Jeśli chodzi o inne rzeczy, to przede wszystkim musimy wpisać nasze wykształcenie i ukończone kursy, a także doświadczenie zawodowe. Jest to bardzo ważne, bo wielu pracodawców szuka osób tylko z doświadczeniem, które świetnie wpasuje się w wykonywane stanowisko, o które się staramy.

Jak napisać cv, żeby się wyróżniało?

Musimy także zadbać o to żeby w naszym cv znalazły się elementy, które wyróżnią nasz dokument na tle innych. Jest to dość istotne w sytuacji, kiedy pracodawca otrzymuje podobnych dokumentów setki lub dziesiątki. Najlepiej w tym celu wykorzystać swoje być może niecodzienne zainteresowania. To właśnie to sprawia, że możemy stać się bardziej zapamiętywani.

Należy także zrobić wszystko żeby cv było jak najbardziej czytelne i przyjemnie się je przeglądało. Dokumenty, które trudno się czyta najprawdopodobniej wylądują w koszu na śmieci, co dla nas wiążę się z utratą szansy na rozmowę kwalifikacyjną, a co za tym idzie pracy również. Pisząc więc swoje cv, należy pamiętać i stosować się do wyżej wspomnianych kwestii.