Blog

Jakie parametry powinien posiadać środek do czyszczenia mebli w centrum handlowym?

Jakie parametry powinien posiadać środek do czyszczenia mebli w centrum handlowym?

Utrzymanie czystości w centrach handlowych to nie lada wyzwanie. Wielkie powierzchnie podłóg, ścian oraz ogromna liczba mebli sklepowych i wypoczynkowych wymusza poszukiwanie uniwersalnych, oszczędnych i ekologicznych preparatów do sprzątania. Skuteczny środek do czyszczenia mebli w centrum handlowym to preparat, który wykorzystuje najnowsze osiągnięcia nauki.

Sprzątanie w skali makro

Między sprzątaniem mieszkania i sklepu jest różnica skali. Ale nie to jest najważniejsze. Utrzymanie czystości w obiektach publicznych to odpowiedzialność za zdrowie klientów. I nie ma w tym ani krzty przesady, szczególnie w obecnej sytuacji, gdy kolejne fale pandemii dziesiątkują społeczeństwo.

Środki do czyszczenia mebli w centrach handlowych to preparaty, które powinny czyścić, pielęgnować, chronić przed osadzaniem się brudu, usuwać skutecznie zarazki i bakterie oraz wszelkie inne groźne patogeny. Jednocześnie muszą to być preparaty bezpieczne dla mebli, aby wydłużyć ich żywotność.

Profesjonalny Środek do czyszczenia mebli w centrum handlowym

Producenci nowoczesnej chemii do czyszczenia mebli oferują środki bezpieczne i skuteczne jednocześnie.

Coraz częściej można spotkać w sklepach informację, że w tym miejscu stosowane są wegańskie preparaty do sprzątania. Takie komunikat ma ogromne znaczenie dla wciąż rosnącego grona zwolenników ochrony zwierząt.

Wiele preparatów wykorzystuje technologię nanocząsteczek. Najczęściej stosuje się nanocząsteczki krzemu, które modyfikują czyszczoną powierzchnię tak, że woda oraz brud nie utrzymują się na niej.

Aktywny tlen w chemii gospodarczej to kolejne działanie proekologiczne. Stosunkowo prosta reakcja utleniania cząsteczek brudu daje w efekcie czystą, bezpieczną powierzchnię, a sam proces czyszczenia jest znacznie łatwiejszy i szybszy.

Tam, gdzie do czyszczenia potrzeba jest piana, na przykład przy pielęgnacji mebli tapicerowanych, stosuje się technologię act-foam. Aktywna piana dociera we wszystkie zakamarki, zmiękcza i rozpuszcza nawet najbardziej uporczywy brud.

Coraz więcej środków czyszczących łączy funkcję pielęgnacji z konserwacją oraz prewencją sanitarną. Środki dezynfekujące i czyszczące w jednym, to korzystne rozwiązania pozwalające oszczędzać pracę ludzką i ograniczać wydatki na preparaty chemiczne.