Blog

Korzyści z bycia partnerem

Korzyści z bycia partnerem

Praca jako specjalista od SEM na pozór wydaje się łatwa i przyjemna. Jest to prawda tylko powierzchowna. Owszem, dla niektórych zawód copywritera i pozycjonera google może być atrakcyjny. Wiąże się to jednak z ciągłym doszkalaniem się i podążaniem za nowoczesnymi trendami.

Ciągła praca

Firma Google kładzie duży nacisk na rozwijanie pracowników pod kątem marketingu internetowego. Poprzez swoje programy doszkalające rozwijają wiedzę u użytkowników. Niemałe znaczenie ma tutaj tak zwana usługa google partners. Są to certyfikaty, uzyskiwane przez agencje reklamowe. Wiążą się one z posiadaniem przez pracowników firmy certyfikatów Google Ads. Są to dokumenty świadczące o znajomości specyfiki marketingu internetowego i rozwiązań zaoferowanych przez firmę Google.

Istnieją dwa statusy Google Partners: zwykły partner oraz partner premium. Różnią się one wymaganiami, jakie musi spełniać agencja. Chodzi dokładnie o liczbę osób posiadających certyfikaty Google Ads. Jeśli w firmie agencyjnej jest więcej niż jedna osoba, która otrzymała certyfikat, to taka organizacja otrzymuje status Partner Premium.

Korzyści

Posiadanie statusu Partnera Google oraz Partnera Premium wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim są to loga, informujące o tym, że nasza firma spełnia wymagania i oferuje znajomość systemu Google Ads oraz potrafi wykorzystać ją w praktyce. Świadczy to o wysokiej jakości oferowanych przez nas usług.

Kolejną, bardzo interesującą korzyścią jest możliwość otrzymania specjalizacji agencji. Jest to informacja o specjalistycznej wiedzy dotyczącej określonej usługi Google Ads. Taka adnotacja może otworzyć drogę do nowych zleceń i pozwoli jeszcze lepiej wyróżnić się na rynku marketingu internetowego.

To oczywiście nie wszystkie korzyści płynące z bycia partnerem Google. Beneficjenci tego rozwiązania mają również dostęp do dodatkowych szkoleń, wydarzeń, kursów i ofert promocyjnych. Uzyskują także rozwiązania informatyczne, ułatwiające pracę z Google Ads. Poza tym otrzymują większe wsparcie techniczne od zwykłych uczestników programu Google Ads. Jest to nie tylko pomoc przez telefon, e-mail, czy czat. Są to także wszelkie konsultacje dotyczące tego, jak pozyskiwać nowe zlecenia. Posiadając status Google partners mamy po prostu większe możliwości niż zwykli użytkownicy.