Blog

Kup nieruchomość i zarabiaj!

Kup nieruchomość i zarabiaj!

Oszczędzanie a inwestowanie – czy to dwa różne światy? Oszczędzanie rozumiemy jako rozsądne, systematyczne gromadzenie środków na kontach czy lokatach. Inwestowanie to emocje, ryzyko, które może przynieść stratę. To prawda. Ale jest forma pośrednia – kto zakupi nieruchomość inwestycyjną na Śląsku będzie bezpieczny, jak posiadacz nudnej lokaty bankowej i bogaty, niczym szalony ryzykant giełdowy.

Nieruchomości inwestycyjne na Śląsku – dlaczego właśnie tam?

Generalnie nieruchomości przynoszą zyski wszędzie, gdzie znajdą się chętni do ich wynajmu czy zakupu. Śląsk jest miejscem, które na stałe zamieszkuje około pięć milionów osób, a liczba ta co rok się zwiększa. Mieszkań wciąż brakuje i ceny wynajmu są bardzo atrakcyjne.Podobnie jest z lokalami użytkowymi przeznaczonymi na prowadzenia działalności gospodarczej oraz ziemią – działkami budowlanymi czy przemysłowymi. Inwestorzy chętnie wybierają Śląsk, bo jest doskonale skomunikowany z całą Polską i z zagranicą, jest najwyżej uprzemysłowionym regionem w kraju i ma w tym względzie dalsze, szerokie perspektywy rozwojowe.

Śląsk przyciąga i nadal będzie przyciągać młodych, aktywnych ludzi poszukujących dobrze płatnej, ciekawej posady. Wielu z nich osiada na Śląsku na kilka lat, większość pozostaje na zawsze. Na początku każdy z przybyszów poszukiwać będzie mieszkania na wynajem. Jednym słowem – posiadając nieruchomości inwestycyjne na Śląsku można zarobić lepiej i szybciej, niż w innych województwach.

Jak w praktyce powstaje zysk z nieruchomości?

Dla zainteresowanych zyskiem z mieszkania, lokalu czy ziemi liczyć powinno się przede wszystkim oszacowanie w jakim, czasie zwrócą się środki przeznaczone na zakup, czyli ulokowane w nieruchomość. Jeśli chodzi o nieruchomości inwestycyjne na Śląsku położone w rentownych lokalizacjach, to zwrot jest bardzo szybki.

Aby dokonać oceny rentowności jeszcze przed zakupem można zwrócić się do specjalistów z biur zajmujących się obrotem nieruchomościami. Do tego rodzaju firm warto zwrócić się również, gdy szukamy korzystnej oferty – kupowanie nieruchomości inwestycyjnych w taki sposób jest wprawdzie nieco droższe (prowizje biura), ale bardzo bezpieczne, gdyż przed każdą transakcją nieruchomości wystawione na sprzedaż są dokładnie sprawdzane, głównie jeśli chodzi o ich status prawny. Niezależnie od rodzaju nieruchomości okres zwrotu inwestycji będzie tym krótszy, im wyższe przychody przynosi wynajem. Aby obliczyć czas zwrotu wystarczy kwotę zainwestowaną podzielić przez roczny przychód z wynajmu. Odwracając to działanie i mnożąc przez 100% otrzymamy w wyniku roczną stopę zysku. Jeśli zakupiliśmy lokal za 100.000 PLN i wynajmujemy go za 1000 PLN miesięcznie, to środki wrócą w całości na nasze konto po około 8 latach; roczna stopa zysku wynosi 12% i przebija wszystkie rodzaje lokat bankowych.