Blog

Kurs hiszpańskiego – czy warto się uczyć tego języka?

Kurs hiszpańskiego – czy warto się uczyć tego języka?

Kurs hiszpańskiego przyciąga wiele młodych osób w każdym nowym roku szkolnym. Osoby pragnące szybko nauczyć się komunikowania w języku hiszpańskim najczęściej wybierają profesjonalne kursy w dobrych szkołach językowych. Jak taka nauka wygląda w praktyce? Kiedy najlepiej się zapisać na kurs i co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem nauki? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Kurs dla każdego

Wiele szkół językowych w Polsce oferuje kurs hiszpańskiego. Mogą na niego zapisać się osoby młode, które już osiągnęły jakiś poziom w nauce tego języka, jak i np. osoby starsze, które rozpoczynają naukę zupełnie od podstaw.

Warto dowiedzieć się, jakie kursy oferuje dana szkoła językowa, by móc wybrać odpowiednie zajęcia dla siebie. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie wcześniej, jak wyglądają zajęcia na takim kursie. Są bowiem osoby, którym zależy na szybkim nauczeniu się komunikowania z innymi osobami. Są także kursanci, którzy wolą nauczyć się pisać i czytać po hiszpańsku w pierwszej kolejności. Wówczas zajęcia, w których skupia się na tego rodzaju czynnościach są dla nich strzałem w dziesiątkę.

Ile trwa taki kurs?

Jest bardzo duży wybór kursów hiszpańskiego. Można zapisać się na szybki i intensywny 30-dniowy kurs, jak i do szkoły rocznej, w której zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu. Można także wybrać kurs online. Jest to doskonała propozycja dla osób zapracowanych, które jednak mimo to, chcą poszerzać swoją wiedzę.

Najczęściej jednak kursanci wybierają szkoły roczne, w których zajęcia przeprowadzane są dwa razy w tygodniu po 45 – 60 minut. Po roku nauczania wiele osób zna język hiszpański na poziomie komunikatywnym, co na pewno przyda się w szkole, w pracy lub na wakacjach.

Ile kosztuje kurs hiszpańskiego?

W zależności od miasta, ceny są bardzo zróżnicowane. W małych miasteczkach można znaleźć oferty kursów rocznych już od około 2000 zł. W dużych miastach ceny są znacznie wyższe (rozpoczynają się one od około 3500 zł).

Wiele zależy także od tego, jaki kurs wybierze zainteresowany (czy podstawowy, czy zaawansowany, czy intensywny itp.) Warto dobrze się zastanowić, by nie były to zmarnowane pieniądze. Można naprawdę z takiego kursu wiele wynieść.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.