Blog

Mandaty we Włoszech

Mandaty we Włoszech

Mandat to kara za złamanie przepisów ruchu drogowego. Od czasu do czasu zdarza się ona nawet wytrawnemu kierowcy, który z reguły stara się nie łamać przepisów. Bywa przecież różnie, a zdarzają się nawet sytuacje, w których łamiemy przepisy zupełnie nie zdając sobie nawet sprawy z tego faktu. Dlatego właśnie warto zawsze się z nimi zapoznawać, szczególnie wtedy, gdy samochodem wyjeżdża się poza granice kraju.

Mandaty we Włoszech

Polacy dosyć często wyjeżdżają samochodem do Włoch. Jest to jeden z popularnych kierunków wakacyjnych i urlopowych. Do Włoch samochodem można dojechać nawet w około 9 godzin, a koszty podróży często są mniejsze niż koszty biletów samolotowych. Gdy wyjeżdża się do Włoch w celach turystycznych lub zawodowych, koniecznie trzeba poznać przepisy drogowe, które tam obowiązują. Mandaty we Włoszech naliczane są w euro, dlatego mogą być poważnym obciążeniem dla budżetu. Lepiej unikać takich sytuacji.

Przepisy drogowe Włochy

Włoskie przepisy drogowe mogą różnić się od przepisów, które obowiązują w Polsce. Koniecznie trzeba zatem zapoznać się z tym, jak brzmią. Różnice najczęściej dotyczą prędkości dopuszczalnych na różnego rodzaju drogach, między innymi na autostradach. Poza tym jest sporo szczegółowych przepisów związanych z możliwością poruszania się samochodem po historycznych miastach, których przecież we Włoszech nie brakuje.

Przepisy drogowe włochy – jak je poznać?

W jaki sposób sprawdzić obowiązujące we Włoszech przepisy drogowe? Najlepiej na oficjalnych rządowych stronach. W ten sposób możemy mieć pewność, że docieramy do informacji prawdziwych. Jeżeli nie znamy języka włoskiego, możemy ustawić stronę w języku angielskim. Gdy wciąż pojawiają się trudności ze zrozumieniem tekstu, można skorzystać z tłumacza dostępnego w internecie. Wystarczy skopiować tekst, a następnie wkleić go do edytora tekstu w tłumaczu Google. To rozwiązanie dla osób, które nie znają języka obcego.

Przepisy drogowe dotyczące historycznych miejsc

Warto pamiętać o tym, że we Włoszech mnóstwo miast, miasteczek oraz wsi to miejsca historyczne, w których obowiązują szczególne przepisy związane z ruchem samochodowym. Koniecznie trzeba zapoznać się z nimi, aby na przykład nie zaparkować w niedozwolonym miejscu.