Blog

Mniej znaczy lepiej!

Mniej znaczy lepiej!

Wiele osób żali się, że w ich firmach dowóz pracowników do pracy po prostu szwankuje. Może zatem warto – przy odrobinie dobrej chęci – porozmawiać z osobami decyzyjnymi w firmie na temat wprowadzanych w tym obszarze rozwiązań?

Mniej znaczy lepiej!

Dowożenie pracowników do pracy może odbywać się z wykorzystaniem mniejszych, a zarazem tańszych busów. Im jest ich więcej, tym bardziej skraca się czas dowiezienia niektórych z nich do siedziby firmy. Co ważne, zyskuje na tym również przedsiębiorstwo, które w znacznym stopniu oszczędza na paliwie.

Skrócenie linii przewozowych i ograniczenie spalania sprawi, że Dowóz pracowników do pracy stanie się bardziej opłacalny dla przedsiębiorstwa, co w praktyce może ograniczyć koszty ponoszone przez pracowników. Warto pamiętać, że taki krok wymaga rzetelnego planowania finansowego.

Pieniądze od pracownika

Czasami dowóz pracowników do, a raczej z pracy, mógłby być w większym stopniu przez nich finansowany. Dzięki temu uniknie się sytuacji, w których pracownik kończy pracę o 18, a najbliższy przewóz jedzie w danym kierunku dopiero po godzinie 22. Takie rozwiązanie z pewnością zadowoliłoby osoby, które lubią pracować w nadgodzinach.

Można by też efektywniej zorganizować nadgodziny w danym zakładzie pracy. Dzięki tremu pracownik wiedziałby, czy w danym dniu może spodziewać się dłuższego pobytu w pracy, czy też nie. Zgodnie z jego wolą i możliwościami można by zaplanować przejazd i to bez konieczności wykorzystania do tego celu własnego auta.

Efektywniejsze zatrudnianie

Dzięki efektywniejszemu zatrudnianiu, problem z dowozem pracowników do pracy zostałby znacząco ograniczony. Już na etapie rekrutacji można by przypisywać poszczególne osoby do wybranych grup, a następnie dobierać do nich właściwą linię przewozową, która skróci czas dojazdu do minimum.

Podsumowując, dowóz pracowników do pracy budzi wśród nich sporo kontrowersji, ale dzięki realnym staraniom zawsze istnieje szansa, by móc na tym polu osiągnąć korzystny dla obydwu stron kompromis. Dzięki niemu, dojazd do pracy będzie dla wszystkich wygodniejszy.