Blog

O czym trzeba pamiętać, sprzedając nieruchomość?

O czym trzeba pamiętać, sprzedając nieruchomość?

Sprzedaż mieszkania to duże wyzwanie. Nie znaczy to jednak, że nie można zrobić tego szybko i skutecznie. Jak dobrze zareklamować swoją nieruchomość? Kiedy warto skorzystać z pomocy pośrednika nieruchomości?

Reklama dźwignią handlu!

Ilość nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży przeraża wielu właścicieli mieszkań, którzy zdecydowali się na zbycie swojego M. Ofert jest bardzo dużo, a to oznacza, że konkurencja będzie spora. Do sprzedaży nieruchomości w takich warunkach trzeba się dobrze przygotować.

Samodzielna sprzedaż może okazać się zadaniem ponad siły właściciela. Chcąc zaoszczędzić dużo cennego czasu, warto skorzystać z pomocy pośredników metropolis. Dlaczego?

Pierwszym etapem sprzedaży nieruchomości jest przygotowanie jej do wykonania gustownych zdjęć. Klienci największą uwagę przykładają do obrazu, który zachęca lub odstrasza. To one najczęściej decydują, czy klient przeczyta ofertę, a następnie umówi się na spotkanie.

Pośrednicy Metropolis pomogą przygotować nieruchomość do sprzedaży. Podpowiedzą, jak wykorzystać atuty nieruchomości. Uwypuklić to, co jest w niej najcenniejsze. Następnie pośrednicy Metropolis wykonają zdjęcia, które będą eleganckie i ciekawe, tak by zachęcić kupujących do wizji lokalnej.

Ach, te formalności!

Kolejnym, bardzo trudnym, etapem sprzedaży nieruchomości jest przygotowanie dokumentacji niezbędnej do podpisania umowy przedwstępnej, która jest niezbędna, by kupujący otrzymał kredyt hipoteczny. Następnie potrzebne są dokumenty, by zawrzeć umowę kupna-sprzedaży u notariusza.

Wiele osób, które nie mają na co dzień styczności ze sprzedażą nieruchomości, ma duże problemy, by szybko i sprawnie zebrać niezbędne dokumenty. Pośrednik Metropolis weźmie ten obowiązek na siebie, dzięki czemu właściciel zaoszczędzi dużo czasu, a często i nerwów.

Pomoc pośrednika Metropolis w czasie sprzedaży nieruchomości to oszczędność czasu, a także gwarancja bezpieczeństwa transakcji. Fachowe przygotowanie nieruchomości do obrotu to gwarancja, że transakcja zostanie przeprowadzona szybko, sprawnie i bezpiecznie, a to dla sprzedającego ma ogromne znaczenie.