Blog

Paletopojemniki IBC – idealne do transportu substancji płynnych

Paletopojemniki IBC – idealne do transportu substancji płynnych

Magazynowanie i transport substancji płynnych nie należy do najłatwiejszych. Zawartość musi być w pełni bezpieczna, a przechowywanie i przewóz łatwe. Warto zatem zainwestować w paletopojemniki IBC, które są idealnie stworzone do tego typu substancji. Jakie kontenery IBC wymiary można znaleźć i czy można w nich przechowywać substancje żrące?

Paletopojemnik IBC – co to takiego?

Kontenery IBC to specjalnie zaprojektowane pojemniki z wytrzymałego materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Producenci oferują różnego rodzaju pojemności, z czego największy paletopojemnik ma aż 1000 litrów. IBC wymiary takiego pojemnika to 120 x 100 x 116 cm. Dodatkowo można je ustawić jeden na drugim, co znacznie oszczędza miejsce.

Paletopojemnik IBC wykonany jest z półprzeźroczystego materiału, dzięki czemu cały czas można mieć wgląd na poziom cieczy. Cały pojemnik jest zabezpieczony stalowym koszem, który dodatkowo stoi na palecie. Kontenery są odporne na uszkodzenia, wstrząsy, wibracje, a zawartość jest w pełni bezpieczna.

Dlaczego warto wybrać paletopojemniki IBC?

Ogromną zaletą kontenerów IBC jest możliwość ich szybkiego napełnienia, dzięki szerokiemu wlotowi. Także opróżnienie jest bardzo łatwe, gdyż u dołu umieszczony jest specjalny zawór, który wystarczy odkręcić.

Wszystkie pojemniki IBC dostosowane są do różnego rodzaju substancji, dlatego przed zakupem należy dowiedzieć się, czy dany model służy do przechowywania jedynie wody, a może nadaje się do chemikaliów. Przed dopuszczeniem do sprzedaży poddawane są one testom, które mają na celu sprawdzenie ich wytrzymałości i odporności na różnego rodzaju sytuacje. Wszystkie mają oczywiście stosowne certyfikaty i atesty dopuszczające do użycia oraz styczności z różnymi substancjami płynnymi w tym także spożywczymi.

Na co zwrócić uwagę wybierając paletopojemnik IBC?

Kontenery IBC dostępne są o różnej pojemności, dlatego należy przede wszystkim wybrać taki, który będzie odpowiadał potrzebom. Najkorzystniejszą opcją są pojemniki o pojemności 1000 litrów i najczęściej wybierane są przez firmy zajmujące się transportem lub magazynowaniem cieczy.

Najwięcej pojemników ma przeznaczenie uniwersalne, ale są także takie, które można używać do kontaktu z żywnością lub substancjami żrącymi.