Blog

Pomysły na udany biznes

Pomysły na udany biznes

Pierwszą zasadą biznesu sprzedażowego jest to, by kupić jak najtaniej i sprzedać z odpowiednim zyskiem. Dlatego tak popularne stało się korzystanie z produkcji, która odbywa się poza granicami kraju. Część osób chce jednak ominąć pośredników w sprzedaży i decyduje się na kupowanie bezpośrednio na zagranicznych platformach – szczególnie azjatyckich. Aby zmniejszyć koszty wysyłki w popularnych destynacjach szukają one przedsiębiorstwa, które przeprowadzi przepakowywanie towarów wyjętych z kontenera i nada je w lokalnej, krajowej poczcie.

Pośrednik w sprzedaży towarów z Azji – kiedy przepakowywanie produktów jest wymagane?

Z sukcesem można sprowadzać produkty z Azji do własnego magazynu oraz prowadzić skuteczną sprzedaż na lokalnych portalach aukcyjnych czy we własnym sklepie stacjonarnym. Należy jednak pamiętać, że część towarów do spełnienia norm europejskich będzie wymagała drobnych modyfikacji. Przepakowywanie produktów jest jedną z nich. Konieczne jest dodatnie instrukcji obsługi w języku polskim czy innych informacji wymaganych przez prawo polskie i międzynarodowe. Część z tych procedur może wykonać producent, jednakże nie każdy wykonuje tego typu usługi – jeśli towar jest atrakcyjny i w dobrej cenie czasem dobrze wykonać takie zadania samodzielnie.

Przejęcie obsługi wysyłkowej produktów z Azji i nadawanie przesyłek lokalną pocztą

Innym pomysłem na udany biznes związanym z importem towarów jest nawiązanie obsługi z najpopularniejszymi portalami azjatyckimi. Przesyłka całego kontenera produktów jest tańsza niż nadanie listów z Azji do Polski. Dlatego też przepakowywanie towarów z kontenerów może być lukratywnym biznesem. Po rozpakowaniu są one nadawane lokalną pocztą. Jest to oszczędność zarówno dla producentów, jak i ostatecznych klientów. Dlatego to rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością.

Dropshipping – prowadzenie sklepu opierającego się na wysyłce towarów przez producenta lub hurtownika

W tym modelu prowadzenia przedsiębiorstwa właściciel odpowiada jedynie za prowadzenie sprzedaży – sklep internetowy jest połączony z systemem hurtowni czy platformy sprzedażowej. Produkty wysyłane są bezpośrednio od producenta lub z hurtowni do ostatecznego klienta. Łańcuch dostawy zostaje zatem mocno skrócony – to sposób na prowadzenie biznesu bez inwestycji dużego kapitału.