Blog

Pożyteczne w sieci – google adwords express

Pożyteczne w sieci – google adwords express

Google adwords express to nowsza wersja istniejącej już aplikacji. Jeżeli producent, sprzedawca potrzebuje reklamy dla swojego sklepu, bloga, serii produktów, google adwords express jest idealnym rozwiązaniem. W prosty sposób instaluje się ją i nie traci czasu na mozolne i drogie kampanie reklamowe.

Jakie są zalety ads express?

Ads express to uproszczona wersja systemu adwords i pozwalająca na błyskawiczną konfigurację konta oraz uruchomienie pierwszej kampanii reklamowej w sieci wyszukiwania niemal każdemu użytkownikowi. Prostota aplikacji wynika w dużej mierze z dużej automatyzacji. Już po założeniu konta dokonuje się tylko jego wstępnej konfiguracji. Tworzymy się więc treść reklamy tekstowej, określa lokalizacje, w jakich będzie się wyświetlać, wybiera usługi lub produkty, których dotyczy i dobiera do niej frazy ze spisu zaproponowanego przez Google.

Ile kosztuje korzystanie z google adwords express?

Warto wiedzieć, że w adwords express obowiązuje model płatności za efekty, czyli kliknięcia w reklamę. Przeciętny użytkownik nie ma o tym pojęcia. Samo wyświetlenie reklamy jest darmowe, ale kliknięcie już płatne. Jednakże to, gdzie i jak często będzie się ona pokazywać potencjalnym klientom, zależy od wielkości budżetu, jaki użytkownik – właściciel firmy czy bloger, przeznaczył na kampanię. Google od razu i jasno informuje, że w adwords express to środki wpłacone na konto decydują o częstotliwości i miejscu wyświetlania reklam produktów lub firmy. Zaraz po utworzeniu tekstu pierwszej reklamy system od razu zaproponuje użytkownikowi automatyczne dostosowanie budżetu. Wysokość jego będzie zależała przede wszystkim od dotychczasowych kosztów ponoszonych przez reklamodawców, stawek za frazy kluczowe, lokalizacji oraz konkurencji.

Dla kogo ads express?

Google ads express to platforma przeznaczona przede wszystkim dla firm usługowych, chcących zaistnieć na rynkach lokalnych. Mowa tu o zakładach fryzjerskich, gabinetach kosmetycznych, firmach remontowych, lekarzach, warsztatach samochodowych, firmach rozpoczynających swoją przygodę z adwords express oraz tych, którzy zarządzanie kampanii chcą powierzyć specjalistom. Aplikacja jest dla tych, którzy marzą o profesjonalnej reklamie bez kosztownej i wyczerpującej kampanii reklamowej.