Blog

Praca w Anglii z zakwaterowaniem

Praca w Anglii z zakwaterowaniem

Zagraniczne wyjazdy zarobkowe są od wielu już lat niezwykle popularne wśród Polaków. Poziom płac na zachodzie Europy (głównie w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii) wciąż jest znacząco wyższy niż w Polsce i dotyczy to wielu branż. Dla niektórych wyjazd za granicę to sezonowa forma dorobienia pieniędzy, dla innych to sposób na życie.

Kto wyjeżdża za granicę?

Najchętniej wyjeżdżają młodzi ludzie, którzy z jednej strony szukają łatwego zarobku, a z drugiej chcą połączyć pracę ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego i szlifowania języka. Najchętniej organizują wyjazd w okresie ferii lub wakacji.

Nie brakuje również osób dorosłych, które pracują na etacie i poświęcają kilka tygodni w roku na zarobkowy wyjazd zagraniczny. To świetna opcja zarobienia dodatkowych pieniędzy w krótkim czasie.Wreszcie są osoby, które decydują się wyjechać na kilka lat (nierzadko zostają na stałe). Decyzja o wyjeździe z kraju podyktowana jest względami finansowymi. W naszym kraju osoby bez stosownego doświadczenia i odpowiednich kompetencji nie mają możliwości zarabiać dużych pieniędzy.

Kierunki wyjazdów zagranicznych

Od wielu już lat zdecydowanym numerem jeden jest Wielka Brytania. Praca na wyspach kusi nie tylko możliwością dobrego zarobku, ale również dobrymi i niedrogimi połączeniami lotniczymi z Polską oraz wieloma udogodnieniami na miejscu. Praca w Anglii z zakwaterowaniem to obecnie najbardziej pożądana forma wyjazdu. Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie znają dobrze języka i boją się załatwiania wielu spraw urzędowo-socjalnych.

Praca w Anglii z zakwaterowaniem oznacza prywatne kwatery, kilkuosobowe pokoje w hotelach robotniczych, a nawet apartamenty. Wszystko zależy od specyfiki pracy, pracodawcy i kwalifikacji osoby zatrudnianej.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem?

Przed wyjazdem za granicę zawsze warto zapoznać się ze specyficznymi obyczajami danej społeczności. Pozwoli to na uniknięcie niekomfortowych, a czasem niebezpiecznych sytuacji. Dobrze też znać lokalny język przynajmniej na poziomie podstawowym.

Wybierające pracę w Anglii z zakwaterowaniem warto wcześniej skontaktować się z właścicielem mieszkania lub agencją organizującą zakwaterowanie, aby rozwiać już na początku wszelkie wątpliwości i zapoznać się szczegółowo z warunkami mieszkaniowymi.