Blog

Przedsiębiorstwa świadczące usługi medyczne

Przedsiębiorstwa świadczące usługi medyczne

W Polsce istnieje bardzo wiele prywatnych gabinetów lekarskich różnych specjalizacji. Zdecydowana większość społeczeństwa korzysta z prywatnych wizyt medycznych u ginekologa i stomatologa. Czy lekarzom opłaca się pracować w ramach NFZ?

Narodowy Fundusz Zdrowia

Teoretycznie każdy ubezpieczony Polak ma możliwość skorzystania z bezpłatnej wizyty u lekarza POZ czyli podstawowej opieki zdrowotnej, a także u lekarzy specjalistów w poradniach. W praktyce okazuje się jednak, że na wizytę u specjalisty trzeba czekać nawet kilka lat, a lekarz rodzinny nie może wystawić skierowania na potrzebne badania laboratoryjne i obrazowe.

W ten sposób stan zdrowia Polaków pogarsza się, a o profilaktyce nie może być mowy. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na wizyty prywatne. Wielu ludzi jednak robi co może, by zadbać o swoje zdrowie i zakup potrzebnych leków jest dla nich sprawą priorytetową.

Jednoosobowa działalność czy spółka?

Decydując się na określoną formę prowadzenia działalności gospodarczej warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Na pewno niezwykle istotne jest to, czy trzeba będzie odpowiadać całym majątkiem prywatnym w razie niepowodzenia.

Kto będzie miał decydujący głos, jeśli chodzi o zarządzanie firmą? W spółce trzeba to jasno ustalić. Jeśli wspólników jest dwóch, a pojawią się różnice zdań, jak zostanie rozwiązany ten problem? Zwykle w dokumentach pojawia się odpowiedź, kto ma decydujący głos. Decyduje ten, kto ma większość udziałów.

Działalność lecznicza

Zdecydowana większość lekarzy ma jak najlepsze intencje jeśli chodzi o leczenie swoich pacjentów. Czasami funkcjonowanie w określonym systemie nie pozwala im zrobić wszystkiego, by skutecznie leczyć ludzi. Problemem są oczywiście pieniądze, brak funduszy, by wykonywać badania potrzebne do postawienia diagnozy w krótkim czasie.

Przekształcenie działalności leczniczej w spółkę jawną lub spółkę z o.o., jak można dowiedzieć się ze strony https://derekflak.pl/przeksztalcenia-dzialalnosci-leczniczej/ może być bardzo dobrym posunięciem, ale warto uważać na różnego rodzaju pułapki. Jeśli dana osoba jest w związku małżeńskim, trzeba sprawdzić, jak dana decyzja wpłynie na majątek małżeństwa, jak będzie rozkładała się odpowiedzialność, czy potrzebna będzie zgoda współmałżonka. Trzeba takie decyzje przemyśleć i nie podejmować ich pochopnie.