Blog

Przejecie firmy – czy warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Przejecie firmy – czy warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Proces przejęcia firm bardzo często składa się z wielu etapów. Jest on dość skomplikowany pod względem prawnym. Generuje sporą ilość obowiązków, a wszelkie formalności muszą zostać załatwione w odpowiednim terminie. Właśnie dlatego najrozsądniejszą opcją wydaje się pomoc doświadczonych specjalistów.

Kompleksowe przygotowanie

Firma, która pomaga podczas przejęcia firm zwykle składa się z doświadczonych, a zarazem wyspecjalizowanych fachowców. Należy zaznaczyć, że samo przygotowanie do transakcji jest czasochłonne. Nierzadko pojawiają się trudne w wyeliminowaniu kłopoty. Kompleksowe wsparcie ekspertów sprawia, że możemy znacząco przyspieszyć realizację procesu. Unikniemy również potencjalnych nieprawidłowości.

Trzeba wspomnieć, że wielu przedsiębiorców zapomina o etapie negocjacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy do przejęcia firmy dochodzi w sposób niekontrolowany. W takiej sytuacji ciężko jest o porozumienie. Należy jednak podjąć próby ustalenia warunków umowy, które będą satysfakcjonujące dla obu stron.

Organizacja formalności

Specjaliści, którzy pomogą nam podczas przejęcia firmy zajmą się także załatwieniem wszelkich formalności. Jest to najkorzystniejsze rozwiązanie dla tych, którzy pragną przyspieszyć realizację transakcji. Na uwagę zasługuje fakt, że każdy przypadek jest zupełnie inny. To właśnie dlatego niezbędne jest indywidualne podejście do sprawy.

Eksperci uwzględnią nasze cele strategiczne oraz ekonomiczne. Jest to podstawą na etapie aktywizacji. Dobrze jest skorzystać z wiedzy osób, które posiadają wieloletnią praktykę w tym zakresie.

Fachowe doradztwo

Zespół, który zajmuje się przejęciem firmy składa się z osób wyspecjalizowanych w wielu różnych dziedzinach. To właśnie dzięki temu proces przebiega efektywnie, a zarazem ekspresowo. Głównym celem jest to, aby maksymalnie odciążyć klienta. Fachowcy przygotują m.in. umowy zakupu udziałów/akcji, czy też wnioski składane w rozmaitych instytucjach.

Nie zapominajmy, że zakończenie transakcji to nie wszystko. Ważne jest to, aby dokonać integracji. Wdrożenie przejętego podmiotu wymaga często poważnych zmian w strategii biznesowej. Wszystko zależy od specyfikacji danej branży. Istotne jest to, aby podejść do niej w sposób indywidualny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC