Blog

Sprzedaż wysyłkowa – kiedy przyda się folia stretch?

Sprzedaż wysyłkowa – kiedy przyda się folia stretch?

Sprzedaż wysyłkowa jest bardzo prężnie rozwijającym się działem gospodarki. Właściwie każde przedsiębiorstwo produkcyjne musiało rozpocząć tego typu działalność, aby nie stracić przewagi konkurencyjnej, dotyczyło to również hurtowni i sklepów detalicznych. Coraz częściej ludzie wolą dokonać zakupu siedząc wygodnie w domowym zaciszu zamiast chodzić od sklepu do sklepu w poszukiwaniu konkretnego produktu. Producent folii stretch przygotował narzędzie, które ułatwi zabezpieczanie towaru na czas transportu, oraz przyspieszy przygotowywanie paczek do wysyłki. Folia stretch producent zadbał o to, by nie była potrzebna dodatkowa taśma zabezpieczająca – folia sczepia się ze sobą.

Producent stretch – zabezpieczanie produktów narażonych na uszkodzenie w czasie transportu

Wysyłka towarów w dzisiejszych czasach nie dotyczy tylko produktów odpornych na uszkodzenia. Wysyłane jest absolutnie wszystko, dlatego konieczne jest jeszcze lepsze zabezpieczanie paczki. Producent folii stretch oferuje produkt, dzięki któremu łatwiej utrzymać folię bąbelkową w odpowiedniej pozycji bez używania ogromnej ilości taśmy. Co więcej już sama warstwa folii zabezpiecza przed uszkodzeniem i przed innymi czynnikami mogącymi źle wpłynąć na przesyłkę. Producent stretch przygotował folie o różnej szerokości i grubości, a dzięki temu można je dostosować do wymiarów paczek.

Czy owijanie całej paczki folią jest zasadne? Przed czym chroni?

Wielką zaletą jaką ma folia stretch jest to, że zabezpiecza przed wodą. Całkowite owinięcie paczki folią spowoduje, że nie tylko będzie odporniejsza na uszkodzenia, ale również zawartość nie zniszczy się nawet w razie kontaktu z wodą. Stąd używanie folii na całej paczce jest ja najbardziej zasadne. Chociaż folia stretch producent ma w swojej ofercie różnorodne produkty, to nawet najzwyklejsza, podstawowa folia zabezpieczy przesyłkę. Jeśli jednak konieczne jest uchronienie paczki przed kontaktem ze słońcem, należy wybrać ciemną folię o większej gramaturze.

Szybkie przygotowywanie paczek – łatwiejsze nadawanie przesyłek

Paczki przygotowane do wysyłki, a zatem większość pracy zrobiona. Folia stretch ułatwia przygotowanie paczek – zmniejsza użycie taśmy klejącej. Odpowiednio szeroka folia pozwala właściwie jednym ruchem otoczyć folią całą przesyłkę.