Blog

Wirusy na Fb

Wirusy na Fb

Wirusy w sieci są zjawiskiem występującym coraz częściej. Jak się przed nimi chronić? Co zrobić, aby nie wpaść w szpony oszustwa w sieci? Jak usunąć wirusa z Fb?

Ostrożności nigdy za wiele, czyli Facebook i wirusy

Od lat na Facebooku krążą wirusy, które są bardzo uciążliwe i sprawiają kłopoty użytkowników. Bardzo ważnym czynnikiem, pozwalającym na ich uniknięcie, jest niezwracanie uwagi na podejrzane linki i treści – nie klikaj w strony, które są niepokojące. W zasadzie warto w tym przypadku ograniczyć klikanie do minimum – wchodźmy zatem tylko na te strony, które dają całkowite bezpieczeństwo korzystania. Przestępcy zazwyczaj przejmują losowo konta użytkowników, przesyłając wirusy poprzez prywatne wiadomości. Zazwyczaj są to linki do złośliwych stron lub skryptów. Kliknięcie takiego linku narusza prywatność użytkownika i zagraża rozprzestrzenianiu się wirusa.

Usunięcie zagrożenia

Jak usunąć wirusa z Fb? Ręczne usuwanie może stanowić nie lada kłopot i wymagać zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Warto zatem zaopatrzyć się w różne narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania, np. Spyhunter. Warto pobrać bezpłatne oprogramowanie, które zapobiegnie wirusom występującym na Facebooku. Bezpłatny program poprowadzi nad krok po kroku przez to, jak usunąć niechciane wirusy. Pomocną kwestią może także być zgłoszenie się do obsługi technicznej Fb – pomoc administratora może sprawić, że odzyskamy swoje konto i zapewnimy sobie najlepszą ochronę przed wirusami. W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia trzeba natychmiast zmienić hasło do swojego konta. Ten krok pozwoli na zapobiegnięcie dalszym problemom.

Jeśli nie chcesz wpaść w problemy ze złośliwym wirusem na Fb, nie klikaj! Ta prosta opcja pozwoli zapobiec infekcjom internetowym, które nie są mile widziane. W najgorszym przypadku dochodzi także do kradzieży danych, co stanowi nieciekawe przeżycie. Jeśli sami nie potrafimy sobie poradzić z usunięciem wirusa, ściągnijmy oprogramowanie lub poprośmy o pomoc informatyka. W sieci trzeba być ostrożnym, bo zagrożenia – czyli Facebook i wirusy – czekają na każdym kroku, a hakerzy tylko czekają na nasz błąd. Lekceważmy podejrzane treści, nie klikajmy wszystkich linków, ograniczmy to do jak najmniejszej ilości.