Blog

Wózki widłowe Śląsk – duży wybór sprzętu i obowiązkowe szkolenia dla operatorów

Obsługiwanie wózka widłowego nie należy do łatwych. Stąd należy najpierw przejść specjalistyczny kurs zakończony egzaminem UDT uprawniającym do wykonywania zawodu. Dzięki temu można poznać specyfikę obsługi poszczególnych typów wózków widłowych, a także ich konserwację, która również wykonywana jest w pewnym zakresie przez wykwalifikowanych pracowników. Oczywiście w przypadku nowych wózków widłowych, najlepiej skorzystać z serwisu gwarancyjnego. aby nie utracić gwarancji.

Czym kierować się przy wyborze firmy oferującej sprzedaż wózków widłowych?

Wózki widłowe Śląsk to możliwość skorzystania z szerokiej oferty floty wózków widłowych, które posiadają odmienny udźwig, sposób obsługi podnośnika, a przede wszystkim napęd. Zatem można wybrać wózki widłowe przeznaczone do użytku wewnętrznego, czyli elektryczne, a także wózki widłowe spalinowe, dzięki którym rozładowanie ładunków przybywających tirami na parkingu przed magazynem może być szybsze, podobnie jak rozładowanie materiałów składowanych na zewnątrz. Warto zwrócić uwagę na oferowanie urządzeń wiodących producentów, a ponadto oferowaną długość gwarancji. Wózki widłowe Śląsk to także możliwość serwisu pogwarancyjnego. Oczywiście należy zwrócić uwagę na opinie klientów w tym zakresie.

Serwis wózków widłowych Śląsk – najlepsi specjaliści w zakresie naprawy wózków widłowych

Serwis wózków widłowych Śląsk umożliwi uzyskanie szybkiej pomocy w zakresie konserwacji, naprawy, czy przeglądu wózków widłowych znajdujących się w asortymencie przedsiębiorstwa. Naprawie podlegają zarówno wózki ręczne, jak i wózki jezdne. Oczywiście naprawa tych drugich jest bardziej skomplikowany, gdyż ich praca opiera się na wielu podzespołach, które muszą pracować w ramach określonego napędu.

Dobry wózków widłowych – przegląd i konserwacja

Często podzespoły w wózkach widłowych wymagają regeneracji, podobnie jak hydraulika. Drobnymi naprawami i konserwacją, która obejmuje także wymiana płynów: hamulcowego, silnikowego, czy chłodniczego również zajmuje się serwis wózków widłowych. Oczywiście naprawie może podlegać panel sterowniczy czy wyświetlacz. Tutaj potrzebne jest jednak skorzystanie z warsztatu, gdzie można wykonać bardziej skomplikowane naprawy, także te dotyczące elektroniki.

Dobry wózków widłowych – zakup lub wynajem

Tak naprawdę można również wynająć wózki widłowe, co jest korzystne zwłaszcza dla mniejszych firm, a także tych pracujących sezonowo. Tutaj świetnym wyborem będzie wynajem krótkoterminowy, który może potem przekształcić się w długoterminowy.