Blog

Wykładzina dywanowa do biura

Wykładzina dywanowa do biura

Wykładzina dywanowa przemysłowa stosowana jest wszędzie tam, gdzie przebywa dużo osób. Rozkładana jest na korytarzach biur, w urzędach lub w zakładach pracy. Wykładziny przeznaczone do takich miejsc odznaczają się o wiele większą wytrzymałością i odpornością na zabrudzenia od zwykłych domowych wykładzin.

Zalety wykładzin przemysłowych

Producent wykładzin musi zadbać o nadanie im odpowiednich cech. Przede wszystkim muszą być bezpieczne w użytkowaniu. Dlatego zazwyczaj Wykładzina dywanowa przemysłowa jest antypoślizgowa. Chodnik powinien być odporny na wnikanie brudu. W miejscach publicznych wykładziny narażone są na zamoczenie oraz na wnoszone butami zanieczyszczenia. Producent wykładzin powinien zadbać, aby jego produkt był łatwy do czyszczenia. Brudne wykładziny wyglądają bardzo nieestetycznie i wpływają niekorzystnie na całe otoczenie. Zaletą każdego rodzaju wykładzin są ich właściwości wyciszające. Wykładzina przemysłowa powinna również być tak skonstruowana, aby w maksymalnym stopniu wyciszyć odgłosy chodzenia.

Cechy szczególne wykładzin dywanowych przemysłowych

Stosowane w miejscach publicznych pokrycia podłóg muszą posiadać szczególne właściwości. Powierzchnia, która jest codziennie bardzo mocno eksploatowana nie może ulegać uszkodzeniom lub rozdarciom. W przeciwnym razie byłaby całkowicie bezużyteczna. Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa i przepisów przeciwpożarowych wykładziny położone w budynkach muszą być trudnopalne. W razie pożaru rozłożona na korytarzu w miejscu ewakuacji paląca się wykładzina stanowiłaby zagrożenie dla zdrowia i życia. Wykładzina przemysłowa musi być odporna na działanie wody i chemicznych substancji piorących. Tylko dzięki regularnemu czyszczeniu będzie można zapewnić jej świeży wygląd.

Jaki kolor wykładziny przemysłowej wybrać?

Kolor oraz wzór wykładziny przemysłowej będzie zależał od ogólnego pomysłu na aranżację wnętrza lub całego budynku. W biurowcach zazwyczaj można spotkać wnętrza w kolorach klasycznej szarości, bieli oraz granatu. W takich barwach będzie również położona wykładzina. Cieplejszych i jaśniejszych kolorów można spodziewać się w gabinetach i salach konferencyjnych. Producenci wykładzin starają się, aby funkcjonalność okładzin szła w parze z ich dekoracyjnym wyglądem.