Blog

Zakup wózka do sprzątania

Zakup wózka do sprzątania

Jeszcze jakiś czas temu wydawało mi się, iż wózek do sprzątania nadaje się jedynie do wykorzystania na dużych powierzchnia, typu szpitale, biurowce czy supermarkety. Jakiś czas temu zdecydowałam się jednak na zakup takiego wózka na potrzeby domowe, jestem bardzo zadowolona z tej decyzji.

Przyczyny zakupu wózka

Do zakupu wózka skłoniła mnie w zasadzie przyjaciółka, do której narzekałam na to, jak bardzo dużo czasu zajmuje mi sprzątanie domu. Mieszkam w dość dużym budynku, który ma kilka pięter, a to wszystko, co wykorzystuje sprzątając, trzymam w podpiwniczeniu. Często zatem zdarzało mi się zapomnieć jakiejś rzeczy, musiałam się po nią wracać z poddasza, co powodowało dużą stratę czasu. Generalnie nie przepadam też za sprzątaniem, robię to powoli, więc jeszcze z tymi dodatkowymi kursami naprawdę traciłam czas. Szczęśliwie koleżanka powiedziała mi, że wózki do sprzątania wykorzystuje się również w warunkach domowych, co zmieniło wszystko.Zdaję sobie sprawę, iż można powiedzieć, że w takiej sytuacji powinnam zatrudnić kogoś, kto sprzątałby za mnie. Jednak po prostu nie lubię obcych osób w domu, wózek do sprzątania umożliwił mi zatem dużą oszczędność nerwów i czasu.

Korzyści z posiadania wózka

Przede wszystkim dzięki temu, że mam wózek do sprzątania nie tracę już czasu na zbędne przemieszczanie się po piętrach, jeżeli czegoś zapomnę, muszę tylko każdorazowo wylewać wodę z wiader, zanim wniosę wózek na kolejne piętro. Dobre wózki do sprzątania wyposażone są w całe mnóstwo uchwytów na różne przedmioty, przystosowane do noszenia, co bardzo przydaje się osobie równie roztrzepanej co ja.Myślę, że warto również wiedzieć, że wyposażenie wózka do sprzątania można w dużej mierze dopasować do własnych potrzeb, przykładowo odnośnie ilości uchwytów w jakie jest wyposażony, pojemności wiader itd. Z pewnością ten sprzęt, przeznaczony pierwotnie do biur itd., można zaadaptować do warunków domowych, tak jak ja to zrobiłam.

Zawartość wózka do sprzątania

Wyposażenie wózka można, jak już wspomniałam, dobrać pod własne potrzeby. Przykładowo w warunkach domowych nie są mi potrzebne różne worki na śmieci, ponieważ segregacja odpadów i opróżnianie worków to u mnie odrębna czynność niż sprzątanie. Doceniam za to bardzo, że w moim wózku jest dużo półeczek i zaczepów, dzięki którym nie zapominam żadnego środka czystości nawet kiedy udaję się robić porządki na poddaszu. Jest również wyposażony w wygodne kółeczka.